Wspominki powstańców wielkopolskich.

Katalog
Rękopisy
Pobierz opis bibliograficzny

Opis

  • Sygnatura: BK 12158
  • Kopie:
    • CD 72a
    • BPCim. 3107
  • Tytuł: Wspominki powstańców wielkopolskich.
  • Opis fizyczny: 244 k. 3 fot., 3 druki 30x22 cm
  • Oprawa: luźne
  • Język: Pol.
  • Grafika:
    • fot.
    • Wiśniewski Ignacy powstaniec wlkp 6x4 cm przy wspomn. Wiśniewski Ignacy fot. cz.-b.
  • Hasła przedmiotowe:
    • Bartoszek, Henryk (1905-po 1969)
    • Bednarski, Tadeusz (1899-po 1964)
    • Białoszyński, Adam powstaniec wielkopolski (1890–1949)
    • Brylczak, Walenty (1893-1970)
    • Ciszak, Antoni (1897-1977)
    • Gil Leon autor pamiętnika 20 w.
    • Gomolec, Ludwik (1914-1996)
    • Gościejewski Józef autor wspomnień 20 w.
    • Grajewski Stanisław autor wspomnień 20 w.
    • Grześkowiak Wincenty powstaniec wlkp. 1918-1919 r., autor pamiętnika 20 w.
    • Hajduk Jan nauczyciel, autor wspomnień 20 w.
    • Jędrzejewski Jan powstaniec wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Kaczmarek Franciszek autor wspomnień, powstaniec wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Kaczmarek Stanisław autor opisu powstania wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Kantecki Ludwik powstaniec wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Kliś Ludwik autor wspomnień, powstaniec wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Kowalski Antoni powstaniec wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Lebiedziński Franciszek autor wspomnień z okresu powstania wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Lorenz Józef powstaniec wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Meller Kazimierz autor opisu powstania wlkp. 1918-1919 r. 20 w.
    • Niemyt Leon powstaniec wlkp. 1918-1919 r., autor wspomnień 20 w.
    • Otto Czesław autor kroniki powstania wielkopolskiego 1918-1919 r.
    • Patek 20 w.
    • Pietrzak Jan działacz polityczny w Berlinie przed I wojną światową
    • Pietrzakowa Teodora autorka wspomnień o Janie Pietrzaku 20 w.
    • Polsakiewicz Jerzy autor wspomnień z okresu powstania wlkp. 1918-1919 r.
    • Robaszewski Antoni powstaniec wlkp., autor wspomnień
    • Rowiński Stefan powstaniec 1918-1919 r., działacz w Ostrowie Wlkp.
    • Rymarowicz Helena autorka wspomnień okresu powstania wlkp. 1918-1919 r.
    • Sobieszczyk Ludwik powstaniec wlkp. 1918-1919 r.
    • Stachurski Julian powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Stefański Franciszek powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Stepka Alojzy powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Talarczyk W. dowódca kompanii w Kąkolewie 1918-1919 r.
    • Tylman Feliks powstaniec wlkp. 1918-1919 r.
    • Urbanowski Jan powstaniec wlkp. 1918-1919 r.
    • Walkowiak Zygmunt powstaniec 1918-1919 r.
    • Walter Marian powstaniec 1918-1919 r.
    • Wiśniewski Ignacy powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Wiśniewski Kazimierz powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Wodnikowski A., W. powstaniec wlkp 1918-1919 r., działacz Towarzystwa "Sokół" w Ostrzeszowie
    • Wojciechowski Stefan powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Wojda Andrzej powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Zabulski Michał powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Zawiasa Antoni powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Zeidler Kazimierz powstaniec wlkp 1918-1919 r.
    • Pułk Strzelców Kujawskich
    • Bataliony Chłopskie
    • Dyrekcja Policji Komendy Miasta w Poznaniu
    • Eskadra Wielkopolska
    • kompania grodziska
    • Kompanie powstańców wielkopolskich
    • Komunistyczna Partia Polski
    • Rada Robotnicza i Żołnierska Czarnków 20 w.
    • Rady Robotniczo-Żołnierskie z okresu powstania wielkopolskiego 1918-1919 r.
    • Straż Ludowa, Sztab Naczelnej Komendy
    • Straż Obywatelska 1939 r.
    • Straż Obywatelska 1939 r.
    • Związek Bojowników o Wolność i Demokrację
    • Berlin kościół św. Pawła Niemcy
    • Biedrusko w. k. Poznania 20 w.
    • Budzyń w. k. Chodzieży 20 w.
    • Buk 20 w.
    • Chodzież 20 w.
    • Czarnków Rada Robotnicza i Żołnierska 20 w.
    • Dobrzyń nad Wisłą 20 w.
    • Glesno w. k. Wyrzyska 20 w.
    • Grodzisk Wlkp. kompania grodziska 20 w.
    • Grójec Mały w. k. Wolsztyna 20 w.
    • Grójec Wielki w. k. Wolsztyna 20 w. Polska
    • Gromadno w. k. Wyrzyska
    • Inowrocław 20 w.
    • Inowrocław powiat 20 w.
    • Jarocin 20 w.
    • Jaromierz w. k. Wolsztyna 20 w.
    • Jeziora w. k. Rawicza 20 w.
    • Kąkowo w. k. Nowego Tomyśla 20 w.
    • Kcynia k. Szubina 20 w.
    • Kępno 20 w.
    • Kępno powiat 20 w.
    • Kolmar zob. Chodzież
    • Krobia k. Gostynia 20 w.
    • Krotoszyn 20 w.
    • Kruszwica 20 w.
    • Łabiszyn k. Szubina 20 w.
    • Leszno 20 w.
    • Lipno w. k. Leszna 20 w.
    • Ludwikowo w. k. Szubina 20 w.
    • Miedzichowo
    • Mrocza 20 w.
    • Nakło nad Notecią 20 w.
    • Nowy Tomyśl (woj. wielkopolskie)
    • Oborniki 20 w.
    • Oborniki kompania obornicka 20 w.
    • Osieczna 20 w.
    • Ostoje w. k. Rawicza 20 w.
    • Ostrów Wielkopolski
    • Ostrzeszów 20 w.
    • Piła 20 w.
    • Pławsko Wielkie k. Kruszwicy (?) 20 w.
    • Poznań Wielkopolska Armia Powstańcza 20 w.
    • Poznań demonstracja kolejarzy 1920 r.
    • Poznań "Kurier Poznański"-redakcja 20 w.
    • Poznań Fort VII-hitlerowski obóz karno-śledczy 20 w.
    • Poznań I Eskadra Wielkopolska 20 w.
    • Poznań "Ekspress Poznański"-redakcja 20 w.
    • Poznań Rada Robotnicza i Żołnierska 1918 r.
    • Poznań dworzec PKP 20 w.
    • Poznań Szkoła Obserwatorów na Ławicy 20 w.
    • Poznań Naczelna Komenda Straży Ludowej 20 w.
    • Poznań- Lotnisko na Ławicy 20 w.
    • Poznań Straż Ludowa 20 w.
    • Poznań Związek Bojowników o Wolność i Demokrację Komisja Historyczna przy Zarządzie Okręgu 20 w.
    • Radlin w. k. Jarocina 20 w.
    • Rawicz 20 w.
    • Robczysko w. k. Leszna 20 w.
    • Rogoźno 20 w.
    • Rynarzewo w. k. Szubina 20 w.
    • Ślesin
    • Śrem Rada Żołnierska 1918 r.
    • Szubin
    • Włoszakowice w. k. Leszna 20 w.
    • Wolsztyn
    • Września
    • Wysoka j. Wyrzyska w woj. pilskim 20 w.
    • Zbąszyń 20 w.
    • Zdziechowa w. k. Gniezna 20 w.
    • Złotniki Kujawskie (woj. kujawsko-pomorskie)
    • Żnin 20 w.
    • Rolnictwo w Niemczech
    • Szkoły
    • Skauting zob. też harcerstwo
    • Harcerstwo
    • Okupacja niemiecka 1939-1945 r.
    • Policja zob. też milicja
    • Rolnictwo zob. też dzierżawy, dziesięciny, folwark. Kółka Rolnicze, lasy, mleczarnia, przetwórstwo, robotnicy, stacje hodowli roślin, uwłaszczenie chłopów, zielarstwo
    • Lotnictwo polskie
    • Pamiętniki 20 w.
    • Kościół katolicki w Niemczech
    • Konkursy
    • Czasopisma polskie
    • Wojsko niemieckie 20 w.
    • Obozy karno śledcze
    • Pamiętniki zob. też wspomnienia
    • Szkolnictwo polskie do 1918 r.
    • Wojsko polskie 20 w.
    • Odznaczenia
    • Rady zob. też Powiatowe Rady Ludowe, Naczelna Rada Ludowa
    • Straż Ludowa
    • Odznaczenia zob. też krzyże, medale, ordery
    • Koleje w Polsce
    • Kościoły - obiekty sakralne
    • Strajki
    • Kroniki 20 w.
    • Konkursy
    • Ankiety
    • fotografie 20 w.

MARC

  • 130 $a Wspominki powstańców
  • 130 $a Wspominki powstańców
  • 245 $a Wspominki powstańców wielkopolskich.
  • 250 $a kop.
  • 260 $f 1893-1984
  • 300 $a 244 k. $b 3 fot., 3 druki $c 30x22 cm
  • 340 $e luźne
  • 505 $a 36. Stefan Wojciechowski, Wspomnienia k. 7. M.in. placówki powstańcze w Rawickim (Jeziora, Pomocno, Ostoje). $a 42. Wypisy wiadomości o powstaniu z "Kuriera Poznańskiego" 31 XII 1918 - 21 II 1919 k. 19. $a 40. "Historia powstania wielkopolskiego z roku 1918/19 na terenie miasta Osiecznej" s. 3. $a 1. Henryk Bartoszek, ||Wspomnienie z powstania Wielkopolskiego 1918/19 r. k. 10 M.in. Rada Robotnicza i Żołnierska w Czarnkowie, zajęcie miasta, atak niemiecki na Czarnków. $a 2. Tadeusz Bednarski, Wspomnienia z udziału w powstaniu wielkopolskim 1918-1919 r.k. 3. Organizacja jednostek powstańczych w Dobrzyniu, walki o zdobycie Dobrzynia, walki pod Złotnikami Kujawskimi. $a 41. "Powstanie wielkopolskie 1918/19 na Froncie Zachodnim" k. 5. $a 4. Antoni Ciszak, Wspomnienia na konkurs OKH ZBoWiD w Poznaniu w związku z 50-leciem powstania wielkopolskiego 1918/19 r. k. 7. M.in. strajk szkolny we Wrześni w 1906/07 r., służba w wojsku niemieckim, wstąpienie do organizujących się oddziałów powstańczych, udział w walkach o Szubin i pod Zbąszyniem, wstąpienie do Batalionów Chłopskich, w Ludowym Wojsku Polskim. Przy tym list do (L. Gomolca) zawierający dane biograficzne autora i fot. 2. $a 3. Walenty Brylczak, "Życiorys i moje pamiętniki" k. 7. M.in. powstanie w Poznaniu - grupa Białoszyńskiego, zajęcie dworca, Ławicy, demonstracja kolejarzy w 1920 r., KPP, okupacja niemiecka - Fort VII. $a 6. Józef Gościejewski, "Wspomnienia... z okresu wyzwolenia Państwa Polskiego spod zaboru niemieckiego r. 1918-1919" k. 2. M.in. zajęcie Biedruska. $a 7. Stanisław Grajewski, "Wspomnienia z okresu walk narodowo-wyzwoleńczych 1918-1919" k. 19. M.in. działalność w Kąkolewie, zajęcie wsi przez kompanię Talarczyka, powstańcy kąkolewscy, walki o Kąkolewo, przy tym: "Fragmenty walk o Kąkolewo w r. 1918-1919". $a 10. Jan Jędrzejewski, "Udział w powstaniu wielkopolskim 1918-1919 r." k. 2. M.in. walki powstańczych oddziałów w Inowrocławiu i w Złotnikach Kujawskich. $a 5. Leon Gill, "Pamiętnik Powstania Wielkopolski" s. 4. M.in. powstanie w rejonie Ślesina i nad Notecią. $a 14. Ludwik Kliś, "Wspomnienia z lat 1918-1919 r. napisane w 46-tą rocznicę oswobodzenia miasta Wolsztyna przez powstańców wielkopolskich" s. 5. $a 8. Wincenty Grześkowiak, "Powstanie wielkopolskie jak je widziałem i mój udział w walkach powstańczych 1918-1919 r." k. 14. M. in. organizacja sił powstańczych w Poznaniu, powstanie Rad Robotniczych i Żołnierskich w Poznaniu i pod Jaromierzem. $a 39. Kazimierz Zeidler. "Wspomnienia z 1918/19 r. z okresu powstania wielkopolskiego..." k. 2. M.in. służba w wojsku niemieckim, wybuch powstania w Jarocinie. $a 13. Ludwik Kantecki, "Dalszy ciąg opisów moich przeżyć i spostrzeżeń nadających się do stwierdzenia przyczyn udania się Powstania Wielkopolskiego jedynego w dziejach Polski" k. 15. M.in. działalność A. W. Wodnikowskiego w Ostrzeszowie, Stefana Rowińskiego w Ostrowie. $a 15. Antoni Kowalski, "Wspomnienia powstańca wielkopolskiego 1918-1919z kompanii strzelińskiej 5 p. Strzelcóow Kujawskich - o walkach w Kruszwicy,Strzelnie, Inowrocławiu, i pow. (inowrocławskim)" k. 2. $a 9. Jan Hajduk, Wspomnienia k. 3. M.in. zajęcie Wolsztyna. $a 17. Józef Lorenz, "Materiały osobiste dot. udziału w powstaniu wielkopolskim" k. 4. Zawiera kwestionariusz weryfikacyjny Związku Bojowników o Wolnośść i Demokrację, poświadczenie służby przez Centralne Archiwum Wojskowe w Warszawie, załącznik do kwestionariusza z dnia 15 IX 1957 r., charakterystyka Józefa Lorenza, druki (3). $a 16. Franciszek Lebiedziński, Wspomnienia k. 7. M.in. służba w wojsku niemieckim, dezercja z wojska niemieckiego, wstąpienie do rady żołnierskiej w Śremie, wybuch powstania w Poznaniu, walki w okolicy Kcyni, Szubina i zajęcie Smogulca, udział w Straży Obywatelskiej w 1939 r. $a 38. Antoni Zawiasa, "Wspomnienia z udziału w powstaniu wielkopolskim w Rogoźnie i okolicznym rejonie" k. 3. M.in. wybuch powstania w Rogoźnie, walki między Chodzieżą a Budzyniem. $a 22. Antoni Robaszewski, "Wspomnienia z udziału w powstaniu wielkopolskim" k. 3. M.in. organizacja oddziałów powstańczych w okolicy Rawicza, Leszna i Krobi. $a 12. Stanisław Kaczmarek, Kazimierz Meller, "Opis Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 r. w dzielnicy Łazarz-Górczyn" k. 4. M.in. rozbrojenie Niemców, oddział łazarsko-górczyński w czasie wyzwalania Poznania. $a 11. Franciszek Kaczmarek, "Moje wspomnienia" k. 5. M.in. strajk szkolny w Radlinie w 1906 r., organizacja oddziałów powstańczych w Jarocinie, zdobywanie Krotoszyna przez oddziały powstańcze, walki pod Mroczą, Ślesinem, Rabczyskiem. $a 18. Leon Niemyt, "Wspomnienia udziału w powstaniu wielkopolskim 1918-1919" k. 9. M.in. przygotowania do wybuchu powstania w Poznaniu, udział w walkach o Poznan, walki pod Szubinem, Paterkiem, Rynarzewem i Nakłem. $a 24. Ludwik Sobieszczyk, "Przebieg udziału w powstaniu wielkopolskim 1918-1919 r." k. 2. M.in. służba w wojsku niemieckim, dezercja, uformowanie oddziału powstańczego we wsi Glesno pow. Wyrzysk, walki o Wysoką i pod Gromadnem, Ludwikowem, Paterkiem i Szubinem. $a 33. Ignacy Wiśniewski, "saper - Powstaniec wielkopolski 1918/19" k. 10.M.in. zdobycie pociągu pancernego pod Rynarzewem, fot. 1. $a 30. Zygmunt Walkowiak, "Weteran powstania wielkopolskiego z lat 1918/19" (wspomnienia) k. 6. M.in. praca w majątku rolnym w Niemczech, powrót do Polski, walki powstańcze w okolicach Kępna, wstąpienie do oddziałów powstańczych w Ostrzeszowie, walki o Kępno. $a 19. Czesław Otto, "Kronika Powstania Wlkp. we Włoszakowicach 1919" k. 7. M.in. zajęcie wsi i walki z Niemcami. $a 34. Kazimierz Wiśniewski, "Wspomnienia" k. 2. M.in. zorganizowanie "kompanii młyńskiej", walki o zdobycie Inowrocławia . $a 25. Julian Stachurski, "Udział w powstaniu wielkopolskim" k. 2. M.in. służba w I Eskadrze Wielkopolskiej, szkolenie w szkole obserwatorów na Ławicy w Poznaniu. $a 35. Andrzej wajda, "Pamiętnik" k. 2. M.in. zdobycie i obrona dworca kolejowego w Lipnie pod Lesznem $a 29. Jan Urbanowski, "Mój życiorys" k. 11. M.in. służba w wojsku niemieckim, działalność kompanii grodziskiej, wykaz powstańców I kompanii grodziskiej poległych bąądź wziętych do niewoli pod Miedzichowem. Przy tym ankieta dla powstańców wielkopolskich z Opolszczyzny i list do L. Gomolca (1969). $a 20. Teodora Pietrzakowa, "Wspomnienia o Janie Pietrzaku i jego działalności w Berlinie przed I wojną światową" k. 3. M.in. zajęcia związane z przystąpieniem dzieci polskich do pierwszej Komunii św. w kościele św. Pawła w Berlinie, aresztowanie Jana Pietrzaka. $a 31. Marian Walter, "Powstanie Wielkopolskie 1918/19" k. 4. M.in. Strajk szkolny w Pławsku Wielkim, służba w wojsku niemieckim, wstąpienie do rady żołnierskiej w Kruszwicy, walki o wyzwolenie Inowrocławia, służba w wojsku lotniczym w Poznaniu. $a 32. Franciszek Wilczak, "Udział w powstaniu wielkopolskim" k. 5.M.in. udział w walkach o wyzwolenie Poznania, zdobycie Nowego Tomyśla,walki o Zbąszyń, szubin, Paterek, Łabiszyn, Rynarzewo, Kcynię. $a 28. Feliks Tylman, "Moje wspomnienia wielkopolskie" k. 3. M.in. wybuch powstania w Poznaniu, walki pod Zdziechową. $a 21. Jerzy Polsakiewicz, Wspomnienia k. 8. M.in. służba w wojsku niemieckim, powrót do Żnina, organizacja oddziałów powstańczych w Żninie, walki o zdobycie Żnina i Szubina $a 26. Franciszek Stefański, "Krótkie sprawozdanie osobistego przeżycia aż do powstania wielkopolskiego..." k. 3. M.in. udział w walkach o zdobycie Dyrekcji Policji Komendy Miasta w Poznaniu, walki o Wielki i Mały Grójec, Kopanicę k/Zbąszynia. $a 23. Helena Rymarowicz, "Moje wspomnienia z okresu powstania wielkopolskiego..." k. 7. M.in. organizacja drużyn skautowych, manifestacja w Poznaniu 15 X 1917, wybuch powstania w Poznaniu. $a 27. Alojzy Stepka, "Moje wspomnienia" k. 12. M.in. służba w wojsku niemieckim, dezercja z wojska, powrót do Obornik, udział w kompanii obornickiej w walkach pod Chodzieżą, walki o Piłę. Przy tym wykaz odznaczeń i przebieg pracy społecznej Alojzego Stepki. $a 37. Michał Zabulski, "opis dowodowy st. wachmistrza Michała Zabulskiego b. uczestnika powstania wielkopolskiego w 1918-1919 r. na terenie miasta Poznania i okolic woj. poznańskiego w Straży Ludowej" k. 1. M.in. służba w wojsku polskim w warszawie, ochotnicze wstąpienie do wielkopolskiej armii powstańczej w Poznaniu, pełnienie funkcji łącznika liniowego Sztabu Naczelnej Komendy Straży Ludowej w Poznaniu.
  • 530 $d CD 72a
  • 530 $d BPCim. 3107
  • 541 $c a $d 1975 $e 934
  • 541 $c a $d 1977 $e 2615
  • 541 $c a $d 1976 $e 2322
  • 546 $a Pol.
  • 600 $a Bartoszek, Henryk $d (1905-po 1969)
  • 600 $a Bednarski, Tadeusz $d (1899-po 1964)
  • 600 $a Białoszyński, Adam $c powstaniec wielkopolski $d (1890–1949)
  • 600 $a Brylczak, Walenty $d (1893-1970)
  • 600 $a Ciszak, Antoni $d (1897-1977)
  • 600 $a Gil Leon $c autor pamiętnika $d 20 w.
  • 600 $a Gomolec, Ludwik $d (1914-1996)
  • 600 $a Gościejewski Józef $c autor wspomnień $d 20 w.
  • 600 $a Grajewski Stanisław autor wspomnień 20 w.
  • 600 $a Grześkowiak Wincenty $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r., autor pamiętnika $d 20 w.
  • 600 $a Hajduk Jan $c nauczyciel, autor wspomnień $d 20 w.
  • 600 $a Jędrzejewski Jan $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Kaczmarek Franciszek $c autor wspomnień, powstaniec wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Kaczmarek Stanisław $c autor opisu powstania wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Kantecki Ludwik $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Kliś Ludwik $c autor wspomnień, powstaniec wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Kowalski Antoni $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Lebiedziński Franciszek $c autor wspomnień z okresu powstania wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Lorenz Józef $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Meller Kazimierz $c autor opisu powstania wlkp. 1918-1919 r. $d 20 w.
  • 600 $a Niemyt Leon $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r., autor wspomnień $d 20 w.
  • 600 $a Otto Czesław $c autor kroniki powstania wielkopolskiego 1918-1919 r.
  • 600 $a Patek $d 20 w.
  • 600 $a Pietrzak Jan $c działacz polityczny w Berlinie przed I wojną światową
  • 600 $a Pietrzakowa Teodora $c autorka wspomnień o Janie Pietrzaku $d 20 w.
  • 600 $a Polsakiewicz Jerzy $c autor wspomnień z okresu powstania wlkp. 1918-1919 r.
  • 600 $a Robaszewski Antoni $c powstaniec wlkp., autor wspomnień
  • 600 $a Rowiński Stefan $c powstaniec 1918-1919 r., działacz w Ostrowie Wlkp.
  • 600 $a Rymarowicz Helena $c autorka wspomnień okresu powstania wlkp. 1918-1919 r.
  • 600 $a Sobieszczyk Ludwik $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r.
  • 600 $a Stachurski Julian $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Stefański Franciszek $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Stepka Alojzy $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Talarczyk W. $c dowódca kompanii w Kąkolewie 1918-1919 r.
  • 600 $a Tylman Feliks $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r.
  • 600 $a Urbanowski Jan $c powstaniec wlkp. 1918-1919 r.
  • 600 $a Walkowiak Zygmunt $c powstaniec 1918-1919 r.
  • 600 $a Walter Marian $c powstaniec 1918-1919 r.
  • 600 $a Wiśniewski Ignacy $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Wiśniewski Kazimierz $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Wodnikowski A., W. $c powstaniec wlkp 1918-1919 r., działacz Towarzystwa "Sokół" w Ostrzeszowie
  • 600 $a Wojciechowski Stefan $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Wojda Andrzej $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Zabulski Michał $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Zawiasa Antoni $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 600 $a Zeidler Kazimierz $c powstaniec wlkp 1918-1919 r.
  • 610 $a 5 ||Pułk Strzelców Kujawskich
  • 610 $a Bataliony Chłopskie
  • 610 $a Dyrekcja Policji Komendy Miasta w Poznaniu
  • 610 $a I ||Eskadra Wielkopolska
  • 610 $a kompania grodziska
  • 610 $a Kompanie powstańców wielkopolskich
  • 610 $a Komunistyczna Partia Polski
  • 610 $a Rada Robotnicza i Żołnierska Czarnków 20 w.
  • 610 $a Rady Robotniczo-Żołnierskie z okresu powstania wielkopolskiego 1918-1919 r.
  • 610 $a Straż Ludowa, Sztab Naczelnej Komendy
  • 610 $a Straż Obywatelska $d 1939 r.
  • 610 $a Straż Obywatelska $d 1939 r.
  • 610 $a Związek Bojowników o Wolność i Demokrację
  • 651 $a Berlin $x kościół św. Pawła $z Niemcy
  • 651 $a Biedrusko $x w. k. Poznania $y 20 w.
  • 651 $a Budzyń w. k. Chodzieży $y 20 w.
  • 651 $a Buk $y 20 w.
  • 651 $a Chodzież $y 20 w.
  • 651 $a Czarnków $x Rada Robotnicza i Żołnierska $y 20 w.
  • 651 $a Dobrzyń nad Wisłą $y 20 w.
  • 651 $a Glesno $x w. k. Wyrzyska $y 20 w.
  • 651 $a Grodzisk Wlkp. kompania grodziska 20 w.
  • 651 $a Grójec Mały $x w. k. Wolsztyna $y 20 w.
  • 651 $a Grójec Wielki w. k. Wolsztyna $y 20 w. Polska
  • 651 $a Gromadno w. k. Wyrzyska
  • 651 $a Inowrocław $y 20 w.
  • 651 $a Inowrocław powiat $y 20 w.
  • 651 $a Jarocin $y 20 w.
  • 651 $a Jaromierz w. k. Wolsztyna $y 20 w.
  • 651 $a Jeziora $x w. k. Rawicza $y 20 w.
  • 651 $a Kąkowo w. k. Nowego Tomyśla $y 20 w.
  • 651 $a Kcynia k. Szubina $y 20 w.
  • 651 $a Kępno $y 20 w.
  • 651 $a Kępno powiat $y 20 w.
  • 651 $a Kolmar zob. Chodzież
  • 651 $a Krobia $x k. Gostynia $y 20 w.
  • 651 $a Krotoszyn $y 20 w.
  • 651 $a Kruszwica $y 20 w.
  • 651 $a Łabiszyn k. Szubina 20 w.
  • 651 $a Leszno $y 20 w.
  • 651 $a Lipno $x w. k. Leszna $y 20 w.
  • 651 $a Ludwikowo $x w. k. Szubina $y 20 w.
  • 651 $a Miedzichowo
  • 651 $a Mrocza 20 w.
  • 651 $a Nakło nad Notecią 20 w.
  • 651 $a Nowy Tomyśl (woj. wielkopolskie)
  • 651 $a Oborniki 20 w.
  • 651 $a Oborniki kompania obornicka 20 w.
  • 651 $a Osieczna $y 20 w.
  • 651 $a Ostoje $x w. k. Rawicza $y 20 w.
  • 651 $a Ostrów Wielkopolski
  • 651 $a Ostrzeszów $y 20 w.
  • 651 $a Piła $y 20 w.
  • 651 $a Pławsko Wielkie k. Kruszwicy (?) $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x Wielkopolska Armia Powstańcza $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x demonstracja kolejarzy $y 1920 r.
  • 651 $a Poznań $x "Kurier Poznański"-redakcja $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x Fort VII-hitlerowski obóz karno-śledczy $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x I Eskadra Wielkopolska $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x "Ekspress Poznański"-redakcja $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x Rada Robotnicza i Żołnierska 1918 r.
  • 651 $a Poznań $x dworzec PKP $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x Szkoła Obserwatorów na Ławicy $y 20 w.
  • 651 $a Poznań $x Naczelna Komenda Straży Ludowej $y 20 w.
  • 651 $a Poznań- Lotnisko na Ławicy 20 w.
  • 651 $a Poznań Straż Ludowa 20 w.
  • 651 $a Poznań Związek Bojowników o Wolność i Demokrację Komisja Historyczna przy Zarządzie Okręgu 20 w.
  • 651 $a Radlin $x w. k. Jarocina $y 20 w.
  • 651 $a Rawicz $y 20 w.
  • 651 $a Robczysko $x w. k. Leszna $y 20 w.
  • 651 $a Rogoźno $y 20 w.
  • 651 $a Rynarzewo $x w. k. Szubina $y 20 w.
  • 651 $a Ślesin
  • 651 $a Śrem $x Rada Żołnierska $y 1918 r.
  • 651 $a Szubin
  • 651 $a Włoszakowice $x w. k. Leszna $y 20 w.
  • 651 $a Wolsztyn
  • 651 $a Września
  • 651 $a Wysoka j. Wyrzyska w woj. pilskim 20 w.
  • 651 $a Zbąszyń $y 20 w.
  • 651 $a Zdziechowa $x w. k. Gniezna $y 20 w.
  • 651 $a Złotniki Kujawskie (woj. kujawsko-pomorskie)
  • 651 $a Żnin $y 20 w.
  • 653 $a Rolnictwo w Niemczech
  • 653 $a Szkoły
  • 653 $a Skauting zob. też harcerstwo
  • 653 $a Harcerstwo
  • 653 $a Okupacja niemiecka 1939-1945 r.
  • 653 $a Policja zob. też milicja
  • 653 $a Rolnictwo zob. też dzierżawy, dziesięciny, folwark. Kółka Rolnicze, lasy, mleczarnia, przetwórstwo, robotnicy, stacje hodowli roślin, uwłaszczenie chłopów, zielarstwo
  • 653 $a Lotnictwo polskie
  • 653 $a Pamiętniki 20 w.
  • 653 $a Kościół katolicki w Niemczech
  • 653 $a Konkursy
  • 653 $a Czasopisma polskie
  • 653 $a Wojsko niemieckie 20 w.
  • 653 $a Obozy karno śledcze
  • 653 $a Pamiętniki zob. też wspomnienia
  • 653 $a Szkolnictwo polskie do 1918 r.
  • 653 $a Wojsko polskie 20 w.
  • 653 $a Odznaczenia
  • 653 $a Rady zob. też Powiatowe Rady Ludowe, Naczelna Rada Ludowa
  • 653 $a Straż Ludowa
  • 653 $a Odznaczenia zob. też krzyże, medale, ordery
  • 653 $a Koleje w Polsce
  • 653 $a Kościoły - obiekty sakralne
  • 653 $a Strajki
  • 653 $a Kroniki 20 w.
  • 653 $a Konkursy
  • 655 $a Ankiety
  • 655 $a fotografie 20 w.
  • 700 $a Gościański, Józef $d (1894-1976)
  • 700 $a Grajewski, Stanisław $d (1901-po 1958)
  • 740 $a "Kurier Poznański" - czasopismo
  • 852 $j BK 12158
  • 900 $m fot.
  • 900 $c Wiśniewski Ignacy powstaniec wlkp $d 1968 $f 6x4 cm $k przy wspomn. Wiśniewski Ignacy $m fot. cz.-b.

Indeksy

Egzemplarze

  • Sygnatura: BK 12158